Organizatorzy

 

OŚWIADCZENIE STRAJKU OBYWATELSKIEGO – O co nam chodzi?

  Szanowni, będzie tak nieformalnie i prosto z mostu, dobrze? 🙂 Zauważyliśmy, że w światku aktywistycznym na temat ”Strajku Obywatelskiego” krąży wiele domniemań i osądów. Taki mamy klimat! W związku z tym chcielbyśmy wyjaśnić co następuje:

I. Strajk Obywatelski (SO) to nieformalna grupa aktywistów i aktywistek z różnych środowisk, których zjednoczyła enerigia wokół organizacji Strajku 13 Grudnia.

II. SO nie zamierza tworzyć struktur, formalizować się, rozbudowywać – pozostanie tym czym jest: grupą operacyjną, działającą doraźnie.

III. Intencją SO NIE JEST (absolutnie) konkurować z KOD, ani innymi stowarzyszeniami o sławę, siłę czy też miejsce w sferze publicznej. Wręcz odwrotnie – celem SO jest wspieranie poszczególnych grup i organizacji (ale tylko jeśli te sobie tego życzą). Co więcej, prawie każdy członek SO przynależy również do innej organizacji i tam głównie działa!

IV. Aha – powie ktoś – czyli co Ci ludzie z SO będą robić? O co im chodzi?

  1. Prowadzić Fan page na którym będa udostępniać informacje o wszelkich strajkach.
  2. Fan Page SO będzie udostępniał treści dotyczące sytuacji w Polsce.
  3. Fan Page SO będzie pokazywał opinie i ciekawe spostrzeżenia obywateli i aktywistów (promując pluralizm i równość)
  4. Drużyna SO chętnie udzieli pomocy w rozprzestrzenianiu ważnych informacji, koordynacji, organizacji, dzieleniu się siecią kontaktów (jeśli zajdzie taka potrzeba)
  5. Drużyna SO chce działać według zasad akuratnej informacji i etyki (będziemy dążyć do szanowania niezależności innych działań i organizacji.)
  6. Wyjątkowo SO będzie organizować swoje własne inicjatywy.

V. PIĘŚĆ na LOGO? Pięść ściskająca parasolkę jest wyrazem gniewu. Nie jest wyrazem przemocy. SO popiera asertwyny opór czy nacisk na władzę, ale NIE POPIERA przemocy.

VI. SO jest przeciwko destrukcyjnym działaniom PiS i jego propagandzie. SO pozostanie jednak krytyczne wobec środowisk liberalnych tak jak i samych siebie.

VII. Uwaga – nie jesteśmy idealni! Będziemy popełniać błędy. Będziemy się do nich przyznawać. Ale też będziemy się z nich uczyć 🙂

Z Wyrazami Szacunku

Strajk Obywatelski

Artur Brzozowski

Piotr Chabora
Magdalena Filiks
Anna Krenz
Alina Rachela Krutel
Małgorzata Lech-Krawczyk
Jarosław Makowiec
Jarosław Marciniak
Katarzyna Mortoń
Bartosz Sierpniowski
Tomasz Sokólski
Radomir Szumełda
Piotr Paszkiewicz
Łukasz Szopa
Agata Szybowska
Katarzyna Uzdrowska
Robert Wagner
Tomasz Żechowski

i wielu innych

TT: @SObywatelski