Strajk Obywatelski
strajkobywatelski@gmail.com, tel. 796 540 937

 

Strajk Obywatelski zorganizowany został przede wszystkim przez niezrzeszonych Obywateli.
Organizacje, które współorganizowały, bądź uczestniczyły w Strajku:

Dziewuchy dziewuchom
Feministyczna Brygada Rewolucyjna
Grupa Stonewall
Inicjatywa Polska
Inicjatywa Rodziców Zatrzymać Edukoszmar
Klub Pozytywnej Wyobraźni – stowarzyszenie weteranów KOR
Koalicja NIE dla Chaosu w Szkole
Kobiety w Czerni
Komitet Obrony Demokracji
Kongres Kobiet
Nowoczesna
Ogólnopolski Strajk Kobiet
Partia Zieloni
Platforma Obywatelska
Razem
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Stowarzyszenie Młodzi Demokraci
Unia Europejskich Demokratów
i inni

 

Organizatorzy ogólnopolscy:

Radomir Szumełda – radomir.szumelda@ruchkod.pl – INICJATOR
Artur Brzozowski – boskibrzozowski@gmail.com
Piotr Chabora – piotr.chabora@ruchkod.pl
Magdalena Filiks – magdalena.filiks@ruchkod.pl
Anna Krenz – dziewuchyberlin@gmail.com
Alina Rachela Krutel – alina.krutel@kod.ngo
Małgorzata Lech-Krawczyk – magdakodds@gmail.com
Jarosław Makowiec – j.makowiec@kod-pomorze.pl
Jarosław Marciniak – jarek.marciniak@ruchkod.pl
Katarzyna Mortoń – katrzyna.morton@kod.ngo
Bartosz Sierpniowski –  bartosz.sierpniowski@ruchkod.pl
Tomasz Sokólski – tomsok@gmail.com
Piotr Paszkiewicz – poczta@ppiotrr.pl
Łukasz Szopa – l.szopa@open-document.de
Agata Szybowska – agata.szybowska@kod.ngo
Kasia Uzdrowska – kasia.j.u.79@wp.pl
Robert Wagner – robertwagner@gazeta.pl
Tomasz Żechowski – twórca logo

 

Organizacja Strajku w miastach:

Berlin
Meggi Skad i Anna Krenz – dziewuchyberlin@gmail.com

Biała Podlaska
Selim Kulikowski – selim.kulikowski@wp.pl
Izabela Rozmysł – izarozmysl@gmail.com

Białystok
Elwira Sliwinska – elwira.sliwinska@ruchkod.pl

Bielsko-Biała
Piotr Sikorski – bielsko@kodpodbeskidzie.pl
Jacek Borowiec – jacek.borowiec@gmail.com

Bruksela
Agata Szybowska – agata.szybowska@kod.ngo

Bydgoszcz
Andrzej Bobkowski – wagand@andrzejbobkowski.pl

Częstochowa
Włodzimierz Gidziela — biuro.czestochowa@ruchkod.pl

Dąbrowa Górnicza
Martyna Głowacka – martyna.glow@gmail.com

Dębica
Alina Rzewuska – oonka2011@gmail.com

Gdańsk
Piotr Czapliński – czaplinski.piotr@gmail.com

Gdynia
Maja Augustynek – augustynek.maja@gmail.com

Giżycko
Ireneusz Bunkowski – gizycko1@poczta.onet.pl

Jelenia Góra
Krzysztof Moździerski – k.mozdzierski@interia.pl
Marek Baran – flickma@autograf.pl

Kalisz
Jarosław Komorniczak – kod.wlkp.pld@gmail.com

Katowice
Marta Piotrowska

Kędzierzyn-Koźle
Marcin Tumulka

Kielce
Małgorzata Diana Marenin – malgorzatamarenin@gmail.com

Koszalin
Maciej Mielczarek – maciej.mielczarek@gazeta.pl

Kraków
Katarzyna Kulerska, Michał Grzemowski – obalamy.dyktature@gmail.com

Krosno
Adrian Krzanowski – adrian@poczta.fm

Leszno Wlkp.
Adriana Machowiak – adria11@amu.edu.pl

Lębork
Szlachta Lęborska – as_co@wp.pl

Lublin
Bartosz Sierpniowski – bartosz.sierpniowski@ruchkod.pl

Łódź
Barbara Sokołowska-Urbańczyk – media@kod-lodzkie.pl
Marcin Olkusz – biuro@kod-lodzkie.pl

Namysłów
Krzysztof Szyndlarewicz – krzysztof.szyndlarewicz@gmail.com

Opole
Agnieszka, Olga – strajkobywatelski.opole@gmail.com

Ostrołęka
Aleksandra Nowak – a.nowak@arrmpw.org.pl

Puck
Katarzyna Wiśniewska – yetl@wp.pl

Poznań
Piotr Gąsiorowski – gpiotr@wa.amu.edu.pl

Radom
Waldemar Bukalski  – waldek@kod.radom.pl

Siedlce
Krzysztof Malinowski, Monika Drabek – kodsiedlce@gmail.com

Sopot
Piotr Czapliński – czaplinski.piotr@gmail.com

Słupsk
Zdzisław Wawrzczak – wawrzczak@onet.pl

Starachowice
Maria Derra – rom-3@tlen.pl

Tarnów
Romana Jewuła – strajktarnow@gazeta.pl

Toruń
Makary Wiskirski — makary.wiskirski@poltech.com.pl

Warszawa
Piotr Chabora – piotr.chabora@ruchkod.pl

Wejherowo
Jacek Kędra – wejherowo@kod-pomorze.org

Węgorzewo
Eliza Brzozowska-Płońska – dziewuchy.wegorzewo@op.pl

Węgrów
Danuta Domańska – domanska.podn@gmail.com

Włocławek
Dana Zarzeczna – futermama@gmail.com

Wrocław
Robert Wagner – robertwagner@gazeta.pl
Małgorzata Lech-Krawczyk – magdakodds@gmail.com

Zgierz
Joanna Olszewska – kodzgierz@gmail.com

USA
Peter Jan Włodarczyk – peter@kodpoloniausa.org

 

Lista organizatorów będzie uzupełniana w miarę napływania informacji.

Jeżeli chcesz się dołączyć do Strajku,  pomóc w organizacji, bądź zorganizować wydarzenie w swoim mieście – napisz do nas – strajkobywatelski@gmail.com.