Strajk Obywatelski Edukacja
Grudzień 16, 2016
Stare już nie wróci. Decyzja należy do Pana, Panie Kaczyński!
Grudzień 19, 2016
Pokaż wszystkie
W popołudnie 16 grudnia, cheap jerseys w odpowiedzi na skandaliczne procedowanie rządu, grupy ludzi zebrały się spontanicznie pod Sejmem oraz w około 20 innych miastach w Polsce.  Protestujący blokują posłom wholesale jerseys China wyjazd z sejmu i skandują hasła o demokracji. Na chwilę obecną, godz. 02:00 policja odgraża się użyciem siły. 

Strajk Obywatelski – zjednoczona koalicja największych demokratycznych ruchów opozycyjnych, pokazała dzisiaj jeszcze wyraźniej, że jesteśmy gotowi w każdej chwili tłumnie stanąć w obronie praw obywatelskich wszystkich Polaków hockey i konstytucjonalnego porządku w naszym kraju.

Po ogromnym sukcesie ogólnopolskiego protestu 13 grudnia przeciwko złym, szkodliwym Authentic i zagrażającym demokracji rządom partii Jarosława Kaczyńskiego w rocznicę wprowadzenia w Polsce Stanu Wojennego, znowu wyszliśmy na ulice polskich miast. Wielkie marsze protestu przeciwko niespotykanej od czasu obalenia komunizmu dewastacji ładu prawnego, obronności, gospodarki i edukacji przygotowywaliśmy od wielu tygodni.

Nieustający Strajk Obywatelski żyje, trwa i rośnie dzięki ogromnemu zaangażowaniu fantastycznych, oddanych, ciężko i bezinteresownie pracujących ludzi, dla których liczy się tylko los Polski i Polaków. Udowodniliśmy, że wspólnie możemy pokazać politykom obozu rządzącego, że realna władza jest w rękach obywateli.

Dzisiaj ponownie na placach i ulicach ponad dwudziestu największych polskich miast stanęły dziesiątki tysięcy ludzi z transparentami, z flagami Polski i Unii Europejskiej. Tej demonstracji nikt nie planował. Ale nie byliśmy zaskoczeni. Wystarczyło I nam kilka godzin, kiedy dotarły do nas wieści z Sejmu, żebyśmy zgodnie i Obywatelski tłumnie wyszli w zorganizowanym proteście. Jesteśmy gotowi! Jesteśmy silni! Jesteśmy razem i jesteśmy demokratyczną większością! Mamy siłę i głos. Strajk Obywatelski stoi na straży praw i demokracji. Nie składamy parasolek, maszerujemy i będziemy maszerować dopóki znad Polski nie zniknie widmo totalitaryzmu.

Kiedy maszerowaliśmy 13 grudnia zastanawialiśmy się, jak długo jeszcze obecna władza będzie nadużywać naszej cierpliwości. Do jakich granic miotać się będzie nieokiełznane zuchwalstwo przybocznych Jarosława Kaczyńskiego. Widzimy nepotyzm i bezprawie, słyszymy kłamstwa i obelgi, czujemy, że Polska jaką znamy i kochamy pada ofiarą najniższych instynktów: żądzy władzy i pragnienia zemsty.

Zapłacą za to nasze dzieci w szkołach i nasi rodzice na emeryturze. Płacimy my sami, kiedy Polska w zgiełku telewizyjnej propagandy oddala się od cywilizacyjnych, demokratycznych standardów zachodniego świata, które jeszcze niedawno były naszą spokojną codziennością.

Czarny piątek, 16 grudnia, rocznica nacjonalistycznego zamachu na pierwszego Prezydenta odrodzonej Rzeczpospolitej, Gabriela Narutowicza, znów przechodzi do mrocznej historii naszego kraju.

Dzisiaj politycy, którym naród powierzył w wyborach opiekę nad swoim dobrym bytem, ostatecznie złamali postanowienia umowy społecznej i uderzyli w samo serce polskiej demokracji – w polski Parlament, w Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Zaczęło się od wspólnego protestu Opozycji parlamentarnej, która podobnie jak my, na ulicach miast, stanęła zjednoczona w obronie love wolności mediów. Prawo i Sprawiedliwość odbierając dziennikarzom możliwość wstępu cheap jerseys w sejmowe kuluary i reglamentując dostęp do posiedzeń odbiera obywatelom święte prawo kontroli demokratycznej.

Przejrzystość działań organów państwa jest podstawą zdrowej demokracji, w której to zwykły obywatel – nie prominentny polityk partii rządzącej jest na pierwszym miejscu. Jakiego bezprawia pragnie dopuścić się Jarosław Kaczyński, który żąda ukrycia prac Sejmu przed wzrokiem wyborców i podatników?

W odpowiedzi na słuszny protest zjednoczonej Opozycji, politycy PiSu urządzili haniebny spektakl zbiorowego gwałtu na polskiej demokracji. Najważniejszy coroczny akt legislacji – ustawa budżetowa dla trzydziestoośmiomilionowego kraju i szóstej gospodarki w Unii Europejskiej, została przyklepana w bocznej sali, do której posłów opozycji i kamer dziennikarzy nie dopuszczała posłuszna rozkazom Marszałka Kuchcińskiego sejmowa straż.

PiS odegrał przed milionami Polaków groteskową i haniebną parodię Sejmu, jaką znamy z ostatnich lat przed upadkiem I Rzeczypospolitej. Koszmarny spektakl rozegrał się pośród kupczenia głosami w atmosferze kompletnego chaosu. Trudno wskazać punkt regulaminu Sejmu, którego PiS nie złamał tej nocy.

Prawdopodobnie, o czym mówili posłowie Opozycji, i na co wskazują brakujące podpisy na poselskich listach obecności do głosowania doszło bez niezbędnego w tej sytuacji kworum, co byłoby już absolutnym szczytem bezprawia.

Dzisiaj władza odrzuciła ostatnią maskę, która skrywała jej autorytarną gębę. Sejm nie działa. Trybunał Konstytucyjny nie działa. Jesteśmy świadkami najgłębszego od 25 lat kryzysu konstytucyjnego w Polsce. Kaczyński i jego ludzie pokazali dziś wszystkim Polakom, że nie cofną się przed niczym.

Nie wolno nam mieć jakichkolwiek złudzeń. Dzisiaj stało się niewyobrażalne. Bądźmy gotowi, na to, co stanie się jutro. Oni doskonale wiedzą, że za niszczenie państwa polskiego czeka ich Trybunał Stanu. Dlatego władzy raz zdobytej nie oddadzą bez walki. Prokurator Piotrowicz, który uniknął kary dzięki grubej kresce doskonale wie, że drugiej grubej kreski już nie będzie…

Będzie Strajk Obywatelski, będziemy my, zorganizowani i zjednoczeni, tak jak maszerujemy, tak jak stoimy pod Sejmem, gotowi walczyć o wolność, demokrację i prawa człowieka dla wszystkich Polek i Polaków.

L

1 Komentarz

  1. […] w stosunkach międzynarodowych ustawicznie rośnie, minister obrony Antoni Macierewicz zatrzymuje Strajk wielki program modernizacji Sił Zbrojnych i doprowadza do dymisji 26 cheap mlb jerseys […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *