TRYBUNAŁ STANU w przyszłości będzie miał pełne ręce roboty!

Stare już nie wróci. Decyzja należy do Pana, Panie Kaczyński!
Grudzień 19, 2016
Pokaż wszystkie

Prezydent Duda właśnie na podstawie niekonstytucyjnej uchwały wydanej w niekonstytucyjnym trybie zainicjowanym przez niekonstytucyjny organ (rzeczy oczywiste powinny być tak nazywane!) spowodował, że nie-Prezes będzie zwoływał nie-posiedzenia nie-Trybunału.

Dlaczego? Ponieważ TK wciąż nie ma Prezesa, a jedyną osobą, która jest konstytucyjnym organem obecnie urzędującym i odpowiedzialnym, za TK jest jego Wiceprezes – profesor Biernat.

A na końcu taka ciekawostka. Przez cały rok PiS starał się tak układać swoje niekonstytucyjne ustawy, żeby blokować pracę TK i tłumaczyć, że TK funkcjonuje w sposób sprzeczny z prawem. Podnosili kworum, podnosili liczbę sędziów, którzy mają uczestniczyć w Zgromadzeniu Ogólnym, które wybiera kandydatów na stanowisko Prezesa TK. A co stało się teraz?

Przepisy wprowadzające, mówią wprost, że Zgromadzenie Ogólne NIE MUSI MIEĆ ŻADNEGO KWORUM, że może PODJĄC DECYZJĘ O PRZEDSTAWIENIU kandydatów na stanowisko Prezesa TK nawet w składzie PIĘCIOOSOBOWYM. A to stoi w sprzeczności z wyrokiem, który wydał Trybunał 7 listopada 2016 roku.

Dobra strona? Prezydent podpisał akty, które wprost wskazują (wraz z p.o. premiera Beatą Szydło!) na złamanie konstytucji.

BRAWA dla prawnie wybranych sędziów TK, którzy – rozumiejąc prawo – nie biorą udziału w tej hucpie.

Prezydencie Dudo – GDZIE PREZES TRYBUNAŁU?

A osoby, które biorą w tym wszystkim udział – z panią Przyłębską włącznie – powinny pamiętać o jednym: środowiska demokratyczne, środowiska naukowe i środowiska prawnicze NIGDY Wam tego nie zapomną. Na potrzebę chwili i własnego interesu oddaliście swoją godność i cały wasz dorobek. Ciekawe, czy za tych kilkanaście miesięcy dalej będziecie stali przy tym, co jest ANTY-konstytucyjne.

Ps. W akcie nominacji NIE wzięli udziału/ NIE zostali zaproszeni: Sędziowie TK, Sędziowie Sądu Najwyższego, Sędziowie Naczelnego Sądu Administracyjnego, Rzecznik Praw Obywatelskich.

Ps.2. Jedno co jest na 100% pewne TRYBUNAŁ STANU w przyszłości będzie miał pełne ręce roboty. Pan Duda i Pani Szydło z pewnością zostaną przed nim postawieni!

Jarek Marciniak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *